Dodaj i podziel się
Jakub Szablewski

Kartingowe Mistrzostwa Strefy Runda I Toruń 2012r.

W sobotę 28 kwietnia na nowo powstałym w Toruniu Torze Kartingowym „AWIX – OIL Racing Arena” została rozegrana I Runda Kartingowych Mistrzostw Strefy Północno-Zachodniej. Nasz KRT Team wystawił do walki w kategorii Młodzik60 trzech zawodników - Jakuba Szablewskiego, Marcina Brzezińskiego oraz Marcina Osaka. Na czasówce Jakub zajął 3 miejsce i z tego pola wystartował do przedfinału, który ukończył także na tej pozycji. Start do biegu finałowego niestety nie był już tak szczęśliwy po kolizji z innym zawodnikiem Jakub spadł na 6 miejsce i zaczął odrabiać straty. Niestety 12 okrążeń nie pozwoliło na dogonienie czołówki i popularny Szabla zajął ostatecznie 4 lokatę. W ogólnej klasyfikacji po 1 rundzie prowadzi Michał Kasiborski przed Marcinem Brzezińskim trzeci jest Szymon Dziennik a czwarty Jakub Szablewski. Następna runda już 30 czerwca w Gostyniu.