Dodaj i podziel się
Jakub Szablewski
 

Aktualności

Foto
2013-07-30
Kuba Vice Mistrzem Polski Młodzików !!!

W dniach 27 oraz 28 lipca na kartodromie w Gostyniu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików. Mieszkający w Środzie Wlkp 9-letni Jakub Szablewski wystartował w kategorii Easykart60 zdobywając tytuł Vice mistrza Polski.

Zawody rozpoczęły się znakomita jazdą średzkiego zawodnika, który po pierwszym dniu zawodów stanał na najwyższym stopniu podium wygrywając przedfinał oraz zajmując miejsce 2 w finale pierwszej rundy. Runda druga była pechowa gdyż po starcie z pierwszej linii Jakub został najechany przez jednego z zawodników przez co spadł na ostatnie miejsce w stawce i musiał odrabiać stratę- zajmując ostatecznie 3 miejsce w finale rundy drugiej. Suma punktów w obydwu rund decydowała o kolejności na podium gdzie młodziutki kierowca zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów zdobywając tytuł Vice Mistrza Polski.

Warto także wspomnieć, że podczas gostyńskich zawodów oprócz Mistrzostw Polski Jakub Szablewski wystartował także w Pucharze Prezesa AK. Leszczyńskiego gdzie wygrał wszystkie 4 finały nie dając żadnych szans rywalom.  Jakub Szablewski: „Szczególnie cieszę się z tytułu vice mistrzowskiego gdyż drugi raz siedziałem w wózku do kategorii easykart i walczyłem z zawodnikami, którzy startuja w niej już od paru nawet lat. Nie spodziewałem się tak dobrego wyniku jednak udało się utrzymać bardzo wysokie tempo wyścigowe, które pozwoliło nawiązac walke z najszybszymi kierowcami z tej kategorii. Była duża szansa na miejsce 1 niestety zostałem na starcie do finału uderzony przez jednego z kolegów, wypadłem z toru i niestety spadłem na ostatnia pozycję z której musiałem przebijać się do początku stawki. Bardzo dziekuje Panu Darkowi Mrukowi szefowi zaespołu KRT Racing Exprit Polska za perfekcyjnie przygotowany wózek, którym wystartowałem w Pucharze Perezesa a także Panu Arturowi Lalakowi z Junior1 Team za doskonały sprzęt do kategorii Easykart”

Foto
2013-07-16
Rok Cup Poland V Seria Poznan-Przeźmierowo

W dniach 6/7 lipca rozegrana została V Seria Pucharu ROk Cup Poland na zmodernizowanym torze w Przeźmierowie. Tym razem Jakub uplasował się tuż poza podium zajmując 4 miejsce w punktacji generalnej zawodów. Decydujące znaczenie miał 1 wyścig w którym młodziutki kierwoca ze Środy Wlkp z ostaniego miejsca w stawce przebił sie na pozycję lidera, ale w skutek wyścigowego incydentu ukończył ten wyścig na pozycji nr 7 co spowodowało, że w kolejnych wyścigach musiał startować z odległych pozycji a w Poznaniu najmłodsi rokkersi mieli do pokonania w każdym wyścigu tylko 6 okrążeń więc nie było za dużo czasu na odrabianie pozycji. Wyścig nr 2 Jakub rozpoczął z 7 pozycji i zakończył ten bieg na pozycji nr 3 wyprzedzając czterech rywali. Niestety przed wyścigiem nr4 nasz zawodnik został przesunięty do ostaniej linii startowej za spoznienie sie na pola przedstartowe i Kuba znowu musiał przebijać się do czoła wyścigu ostatecznie zajmując 4 miejsce.

Jakub Szablewski:"start w Poznaniu nie można uznać na udany. Już podczas 1 wyścigu prześladował mnie pech z ostatniej pozycji zdołałem wyprzedzić wszystkich rywali i na trzy zakręty przez metą doszło do kolizji z innym zawodnikiem co spowodowało, że ten bieg ukończyłem na 7 pozycji. Przed biegiem nr 3 została podjęta decyzja o przesunięciu mnie na ostatnie miejsce w stawce powodem było spóźnienie na start. W kolejnych wyścigach odrabiałem wystematycznie stratę jednak bardzo mała liczba okrążeń nie pozwoliła mi nawiązać walkę z czołówką- starczyło tylko na 4 miejsce co w tych okolicznościach i tak można nazwać sukcesem. Przed nami ostatnia runda Rok Cup w Starym Kisielinie na którą serdecznie zapraszam. Mam nadzieję utrzymać fotel lidera i wygrać cały Puchar ROk Cup Poland w tym roku."

Foto
2013-06-24
Rok Cup Poland IV Seria Stary Kisielin
W miniony weekend najlepsi polscy kierowcy kartingowi ścigający się w Pucharze Rok Cup Poland zawitali na przebudowany tor do Starego Kisielina pod Zieloną Górą gdzie odbyła się IV seria tego pucharu.

Zespół KRT Racing w barwach którego startuje Jakub Szablewski rozpoczął treningi już w czwartek poznając nową nitkę toru i dobierając odpowiednie ustawiania dla swoich kartów.      

Przy pięknej pogodzie zawodnicy „wjeżdżali” się w tor. Kuba także przyzwyczajał się do nowej ramy którą ufundował za wyśmienite wyniki w tym sezonie sponsor główny czyli Hotel Szablewski.

Sobotnie zawody rozpoczęły się od czasówki, która przyniosła Jakubowi 4 pozycję startową do pierwszego finału. Póżniej było już tylko lepiej – finał nr1 przebiegał pod dyktando średziego zawodnika, który już po trzech zakretach objął prowadzenie i nie oddał go do samej linii mety.

Podobny przebieg miał finał nr2 w którym Jakub Szablewski nie dał szans swoim rywalom i wygrał zdecydowanie. Sobotnie zmagania zakończone zostały na 1 miejscu w klasyfikacji z maksymalna liczbą punktów.

W niedzielnym finale nr3 przez większość wyścigu Jakub prowadził całą stawkę niestety na jednym z zakrętów został uderzony w tył przez jednego z kierowców, (który został za to ukarany 10cio sekundowa karą) stracił wiele pozycji i ostatecznie zawodnik z numerem 66 uplasował się na 4 miejscu w tym wyścigu. W finale nr4 wystarczyło żeby Jakub dojechał na 3 miejscu co dawało mu wygrana w całych zawodach- nasz zawodnik pojechał bardzo dobrze kończąc ostatni finał na miejscu numer 2.

Jakub Szablewski: Uważam ten weekend za bardzo udany, pomimo kłopotów z doborem ustawień oraz zmianą producenta ramy na której się ścigam udało mi się utrzymac wysokie tempo wyścigowe i odniosłem kolejne ważne zwycięstwo w Pucharze Rok- pozostały jeszcze dwie rundy także nie zamierzam odpuszczać i chę być pierwszym zawodnikiem, który wygra wszystkie rundy w ciągu całego sezonu w Rok Cup Poland. Chciałbym także podziękować całemu teamowi KRT Racing oraz moim sponsorom dzieki którym mogę ścigać się na najlepszym sprzęcie.
Foto
2013-06-05
Rok Cup Poland III Seria Radom

Paweł Surynowicz (Polski Karting):

"Podczas III serii Rok Cup Poland bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem wśród najmłodszych kierowców okazał się po raz kolejny Kuba Szablewski. Kierowca ze Środy Wielkopolskiej już po raz trzeci zakończył rozgrywki weekendu wyścigowego na pierwszym miejscu, tylko jeden wyścig oddając Oliwierowi Pyłce.

To właśnie Oliwier oraz Piotr Protasiewicz jr należeli do największych rywali Kuby Szablewskiego w Radomiu. Lider klasyfikacji generalnej poradził sobie jednak z coraz szybciej jadącą konkurencją. Niezwykle ciekawy był wyścig, w którym pierwsza linia startowa, czyli Kuba i Oliwier wylądowali na końcu stawki za niedostosowanie się do procedury startowej. Kuba w dość kontrowersyjny, ale mieszczący się jeszcze w granicach regulaminowych sposób skorzystał z gapiostwa rywali i już na pierwszym okrążeniu objął prowadzenie.

W klasyfikacji generalnej kategorii Baby po trzech weekendach prowadzi Kuba Szablewski, który o niemal sto punktów wyprzedza Piotra Protasiewicza jr. Trzeci jest Oliwier Pyłka, a czwarty Kamil Grabowski, który podobnie jak Oliwier, debiutuje w tym roku w rozgrywkach. Kolejna seria Rok Cup zaplanowana jest na torze w Starym Kisielinie." Zapraszamy do relacji na żywo na stronie www.polskikarting.pl !!

Foto
2013-05-07
Rok Cup Poland II Seria Bydgoszcz

W dniach 17/18 maja 2013r w Bydgoszczy rozegrana została druga seria Pucharu ROk.  Relacja oczami Jakuba:

"W Bydgoszczy przywitała nas wspaniała sloneczna pogoda z temperaturą dochodzącą do 28 stopni. Tor był strasznie nagumowany także sprawiał kłopot niektórym kierowcom. Treningi rozpocząłem w czwartek aby dać czas mechanikom na dobranie odpowiednich ustawień. W piątek rano rozegrana została "czasówka", którą ukończyłem z 4 czasem co nie było szczytem moich marzeń :) Ale cóż trzeba było zakasać rękawy i wziąść sie porządnie do roboty. W finale nr1 startując z 4 miejsca zdołałem przebić się na miejsce drugie i z tej pozycji wyjechałem na finał nr2 w którym po zaciętej walce wywalczyłem zwycięstwo. Piątek zakończył sie na 1 miejscu w klasyfikacji generalnej co dało duże nadzieje na kolejny dzień zmagań. Już od rana czułem, że będzie dobrze. Regulacja gażników pokazała, że jestem bardzo szybki. Finał nr3 odbył się bez niespodzianek- wystartowałem z pierwszej pozycji i nie dałem szans rywalom - prowadziłem cały wyścig i nie oddałem zwycięstwa aż do mety. Do rozegrania pozostał jeszcze ostatni z finałów, który musiałem wygrać żeby zrobić wszystko to co  miałem założone przed zawodami.  Popołudniu przed ostatnim wyścigiem nastąpiło załamanie pogody, zaczął padać obfity  deszcz. Szybko zmieniliśmy opony na deszczowe, mechanicy przestawili ramę "na mokre"  i rozpoczął sie finał nr4. Po udanym starcie i objęciu prowadzenia za moimi plecami pozostał tylko Piotr Protasiewicz Junior reszta stawki miała problemy z przyczepnością i nie włączyła się do walki. Prowadziłem od startu do mety wygrywając ostatni z finałów i z kompletem 150 punktów zakończyłem całe zawody. 
Po dwóch seriach ROk Cup prowadzę z maksymalną ilością punktów przed Piotrem Protasiewiczem oraz Oliwierem Pyłką. Do rozegrania pozostały jeszcze 4 serie wyścigowe także emocji na pewno nie zabraknie. Kolejne zawody już za dwa tygodnie w Radomiu. Serdecznie zapraszam!"

 

Foto
2013-04-29
Puchar Wiosny I Seria Rok Cup Poland Gostyń

Jak co roku na rozpoczęcie sezonu kartingowego w Polsce rozgrywane są w Gostyniu zawody o Puchar Wiosny połączone z I serią Rok Cup Poland. Zawodnik z numerem 66 wystartował w kategorii baby rok do której zgłosiło się 12 kierowców. W tym roku nastąpiła także zmiana systemu rozgrywania zawodów kartingowych- na jedną czasówke i 4 biegi finałowe z czego do końcowej klasyfikacji liczą się 3 najlepsze wyniki z biegów finałowych. W sobote rozegrano dwa biegi finałowe- w pierwszym Jakub nie dał szans rywalą i zameldował się na mecie jako pierwszy. Drugi start był pechowy i przez awarię techniczną nasz zawodnik musiał się z niego wycofać co trochę skomplikowało sytuację przed dwoma niedzielnymi finałami. Sobota zakończona została na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej. W niedzielę startujacy z piatej pozycji Jakub zdominował konkurencję i dojechał do mety na miejscu pierwszym co dało awans na trzecią pozycje w generalce i z tego miejsca zawodnik z numerem 66 rozpoczął czwarty i ostatni bieg finałowy. Po atomowym starcie był juz na pozycji drugiej by na kolejnym okrążeniu objąć prowadzenie i nie oddać już go do samej mety. Tym samym zgromadził maxymalna ilość punktów w klasyfikacji generalnej i objął prowadzenie w klasyfikacji Rok Cup Poland w kategorii Baby Rok.

Foto
2013-04-29
Mistrzostwa Polski Mlodzik60 I runda

W dniach 19 i 20 kwietnia w Toruniu została rozegrana I runda Mistrzostw Polski w kategorii Mlodzik60. Pomomi braku silnika do tej kategorii, który nie doszedł na czas z Włoch, Jakub wystartował w zawodach jadąc standardowym silnikiem i położył głównie nacisk na  zdobywanie kolejnych doświadczeń. Niestety braki sprzętowe nie pozwoliły nawiązać bezpośredniej walki z czołówką. W trzech wyścigach finałowych nasz zawodnik zajmował 13 miejsce w klasyfikacji kierowców.
Jakub Szablewski: "Niestety silnik, którym dysponowałem na te zawody był krótko mówiąc niekonkurencyjny w stosunku do silników reszty zawodników, dlatego nie mogłem nawiązać walki z dużo szybszymi przeciwnikami. Na następną serię Mistrzostw Polski dzięki uprzejmości dystrybutora silników LKE na Polske Pana Mikołaja Kasiborskiego mam mieć przygotowany silnik, który pozwoli mi na mam nadzieję dużo szybszą jazdę"

« 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 » »|

Galeria internetowa

 

Komunikat dotyczący plików cookies!

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies dla poprawnego funkcjonowania strony internetowej, programów statystycznych, reklamowych oraz społecznościowych. Użytkownik może wyłączyć stosowanie plików cookies zgodnie z informacją zawartą w polityce plików cookies lub zgadza się na ich używanie.